خدمات

آشنایی با خدمات نواتک
نواتک > خدمات
a

تولید نرم افزار سفارش مشتری

مشتریان مختلف شیوۀ کار و نیازهای گوناگونی دارند. ممکن است نوع کسب و کار یک مشتری، به حدی منحصر به فرد یا پیچیده باشد که نرم افزار مناسبی برای پاسخ به نیازهای آن در بازار موجود نباشد؛ و یا نرم افزار های موجود فقط بخشی از نیازهای مشتری را تامین کنند. طبیعی‌ست که شرکت ها، سازمان ها، اشخاص و مشاغل گوناگون نیاز به نرم افزار های شخصی و اختصاصی در حیطه مورد نیاز خود دارند. برای رفع این مشکل نرم افزار باید بر اساس تحلیل و نیازسنجی اختصاصی مشتری طراحی و پیاده سازی شود تا بتواند تمام نیازهای مشتری را پاسخگو باشد با کادری با تجربه در زمینۀ تحلیل، برنامه نویسی پیاده‌سازی انواع نرم افزارهای مشاغل، نرم افزار های تخصصی صنایع و حرفه های گوناگون، تولید نرم افزارهای سفارشی اختصاصی به سفارش مشتری، آمادۀ ارائۀ هرگونه خدمات مشاوره و اجرا در زمینه تولید نرم‌افزارهای سفارشی شما است.
مهندسین ما با استفاده از جدیدترین و کارآمدترین ابزارهای برنامه نویسی روز دنیا، همواره در حال ایجاد خلاقیت و نوآوری در راستای تولید محصولات رقابتی با قیمت پایین و کیفیت بسیار بالا (مطابق با استانداردهای جهانی)هستند. هدف ما استفاده از آخرین دستاوردهای دانش نرم افزار روز دنیا در راستای رفع نیاز نرم افزاری مشاغل و صنایع گوناگون در تولید و توسعه نرم افزار های سفارشی است.

مشاوره و استقرار نرم افزار

تیم خدمات و پشتیبانی نواتک همواره تلاش می کند با مجموعه‌ای از روال ها ، ابزارها و مستنداتی که حاصل بیش از ۱۰ سال کار مستقیم و مستمر با مشتریان و بررسی الگو های موفق جهانی است، خدماتی عالی و در خور مشتریان را در استقرار نرم افزار ها ارائه دهد.

پیاده سازی و استقرار نرم افزار ها ی یگانه بر اساس مستندات و تجربیات به دست آمده در این فرایند با بیش از ۳۰۰۰ مشتری ، در چهار مرحله طراحی شده و به شرح ذیل می باشد.

  • ارائه مشاوره و شناخت فرایندهای مشتری
  • تشکیل تیم پروژه استقرار
  • پیاده‌سازی و آموزش نرم افزار
  • عملیاتی کردن نرم افزار

ارزیابی امنیتی نرم افزار

با افزایش گسترش استفاده از فضای تبادل اطلاعات، بایستی موضوع امنیت در این فضا بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد. این فضا در معرض چالش‌ها، آسیب‌ها و تهدیدهای گوناگونی نظیر تخریب بانک‌های اطلاعاتی، حملات مختل‌کننده‌ی خدمات، شنود، خرابکاری، نقض حریم خصوصی و … قرار دارد و نپرداختن یا رویکرد نادرست به امنیت این فضا، خسارت جبران‌ناپذیر مادی و معنوی وارد خواهد آورد.

ارزیابی امنیتی یا Penetration Testing، یک عمل مجاز، برنامه‌ریزی شده و سیستماتیک برای ارزیابی امنیت یک شبکه (شامل تجهیزات فعال و غیرفعال شبکه، سرویس‌دهنده‌ها، سرویس‌گیرنده‌ها، برنامه‌های کاربردی و …) است که از طریق شبیه‌سازی حمله یک هکر یا نفوذگر خرابکار صورت می‌گیرد. کلیه متخصصان امنیت در حوزه فناوری اطلاعات بر این باورند که تنها روش اطمینان یافتن از امن بودن شبکه‌های رایانه‌ای و زیرساخت‌های ارتباطی و سامانه‌های اینترنتی، انجام عملیات ارزیابی امنیتی (آزمون نفوذپذیری) است.

ارزیابی امنیتی یکی از فعالیت‌های اصلی این شرکت بوده و تیمی با نام تیم ارزیابی در واحد فنی و عملیات این شرکت وجود دارد. سه دسته فعالیت توسط اعضای تیم ارزیابی در واحد فنی و عملیات این شرکت انجام می‌شود:

  • ارزیابی زیرساخت: این فعالیت شامل بررسی‌ تنظیمات سخت‌افزار، نرم‌افزار، مسیریاب‌ها، firewallها، serverها و سیستم‌های desktop برای حصول اطمینان از این است که این تنظیمات مطابق با سیاست‌های سازمان و تنظیمات استاندارد صورت گرفته است.
  • تست نفوذ: در این فعالیت امنیت یک سازمان با انجام حملات طراحی شده بر روی سیستم‌ها و شبکه به منظور شناخت نقاط آسیب‌پذیر بررسی و ارزیابی می‌شود. قبل از انجام تست نفوذ لازم است موافقت مدیریت سازمان حاصل شده باشد زیرا ممکن است انجام برخی‌ از این تست‌ها توسط سازمان منع شده باشد.
  • پویش: در این فعالیت از ابزارهای پویش ویروس‌ها یا آسیب‌پذیری‌ها استفاده می‌شود تا سیستم‌ها و یا شبکه‌های آلوده یا آسیب‌پذیر تشخیص داده شوند.

بهینه سازی بانک های اطلاعاتی

سرعت پایین و طولانی شدن مدت پاسخگویی به در خواست هایی که به سرور بانک اطلاعاتی SQL Server  ارسال می شود، موجب  نارضایتی کاربران از نرم افزار می شود. معمولا برنامه های کاربردی LOB بدلیل طراحی نادرست بانک اطلاعاتی در هنگام تولید و گذر زمان و با افزایش حجم داده و تعداد کاربران به مرور مدت زمان پاسخگویی آن بالا رفته و به اصطلاح کاربران برنامه “کند”  می شود و برنامه ارزش خود را برای کاربران از دست می دهد.

با انجام تنظیماتی می توان تغییرات چشمگیری در سرعت و کارایی این بانک های اطلاعاتی مشاهده نمود.

 

مراحل بهینه سازی بانک اطلاعاتی SQL Server توسط متخصصین نواتک:

۱- بررسی سرعت پاسخگویی بانک اطلاعاتی بر اساس شاخص ها

۲- شناسایی موارد بروز مشکل (بعنوان نمونه کوئری هایی که مدت زمان پاسخگویی آن ها بالاست یا درصد بالایی از منابع سخت افزاری(CPU , Ram , …) را صرف می کنند.

۳- مطالعه و بررسی گزارشاتی که توسط کاربران مبنی بر کندی ارائه شده است.

۴- مستندسازی مشکلات و ارائه راه حل های فوری و مقطعی برای حل مشکل

۵- ارائه راهکار، قطعی نمودن و اجرای آن به منظور حل مشکل بصورت کلی

 

* برای تمامی نسخه های SQL امکان بهبود و تیونینگ وجود دارد.

* بهینه سازی SQL و پایگاه داده بر اساس کوئری ها و شرایط جاری یک پایگاه داده انجام می شود و ممکن است در صورتی که شرایط تغییر کند نیاز به بهینه سازی مجدد وجود داشته باشد. لذا هیچ گارانتی مادام العمری برای بهینه سازی وجود ندارد.

*امکان بررسی، مشاوره و بهینه سازی پایگاه داده از طریق ریموت وجود دارد.

a